Loading...

Hakkımızda

Bir internet sitesinin belki de en önemli sayfalarından biri diyebileceğimiz “hakkımızda” sayfasında verilecek bilgiler, kullanıcıların site ve sitenin sahibi hakkındaki detaylara ulaşabilmesini sağlar. Konu e-ticaret olunca bu sayfaların önemi biraz daha öne çıkıyor; çünkü internetten alışveriş hala ülkemizde çok güvenilen bir kavram haline gelmiş değil. Peki hakkımızda sayfası bu güveni sağlayacak mı? Tabi ki çözümü burada aramamak lazım; ama bu sayfada şirketiniz ile kullanıcılar arasında bir bağ kurma ve sayfanızı ziyaret edenlere güven verme şansı yakalıyorsunuz.

Bu yazıyı yazmadan önce Türk e-ticaret sektöründeki 20’den fazla şirketin ve yurtdışındaki bazı şirketlerin hakkımızda sayfalarını incelediğimizi belirtmek isterim. Bu şirketlerin sayfalarından örnek alınması gereken noktalara ya da yapılmaması gereken detaylara yazının içinde yeri geldikçe şirket ismi vermeden değineceğim.

Hakkımızda sayfasını oluştururken ulaşacağınız hedef kitlenizi tanımlamak, ilk dikkat etmeniz gereken nokta olmalı; çünkü ulaşacağınız kitleyi tanımlamak yazı dilinizi ve yazı uzunluğunu da etkiler. Örneğin tasarım odaklı bir siteyseniz resmi bir dille kendinizi anlatmak yerine, ürünlerinizin içeriğine uygun bir dille kendinizi anlatabilirsiniz.